Holistyczna pielęgnacja skóry wg. Lovem 0
Holistyczna pielęgnacja skóry wg. Lovem

 

 

Wierzymy, ze pełnia zdrowia i doskonałe samopoczucie jest możliwe tylko wtedy gdy serce , umysł i ciało pozostają w idealnej harmonii, a kompleksowe podejście do równowagi miedzy zdrowiem i stylem życia jest jej podstawą .

Wygląd i ogólny stan naszej skóry zależy od wielu czynników, takich jak składniki używanych przez nas produktów do pielęgnacji,dieta, ćwiczenia, czynniki stresogenne i zdrowie emocjonalne.

Holistyczna pielęgnacja skóry wg. Lovem

ODŻYWIAJ SKÓRĘ ODPOWIEDNIMI SKŁADNIKAMI

Musimy wiedzieć, jaka jest nasza skóra i jakie produkty na nas działają. Najlepiej ustalić własną rutynę pielęgnacji skóry i trzymać się jej codziennie. Pielęgnacja skóry to długofalowe zadanie, którego celem jest pielęgnacja skóry zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Nie ma cudownego lekarstwa, które w jeden dzień odwróci oznaki starzenia. Nasza skóra na stałe potrzebuje odpowiednich, delikatnych naturalnych kosmetyków. Delikatnego oczyszczania, nawilżania i odżywienia.

ODMŁADZAJ SWOJĄ SKÓRĘ OD WEWNĄTRZ

Jeśli chcesz, aby Twoja skóra była zdrowa i promienna, musisz przemyśleć swoją dietę i zwracać uwagę na składniki, które wprowadzasz do swojego organizmu. Zastąp niezdrową żywność - pożywieniem zawierającym niezbędne witaminy, minerały i zdrowe tłuszcze.Jedz owoce i warzywa kilka razy dziennie, najlepiej w różnych kolorach, ponieważ zawierają różne witaminy i mikroelementy, na przykład warzywa takie jak marchew i słodkie ziemniaki zawierają beta-karoten; jarmuż i szpinak zawierają luteinę. Pamiętaj o zdrowych tłuszczach. Jedz ryby, awokado i orzechy, one zawierają niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe i wysoki poziom witaminy E, która jest niezbędna dla zdrowia skóry.

ZADBAJ O NAWILŻENIE

Woda zaopatruje komórki skóry w tlen i składniki odżywcze, jednocześnie usuwając toksyny i odpady. Podczas codziennych czynności organizm traci dużo wody, którą trzeba uzupełniać.Aby Twoja skóra była nawilżona, musisz pić dużo wody. Dobrze nawilżona skóra wygląda niesamowicie promiennie i elastycznie, a skóra odwodniona jest sucha i matowa.

ĆWICZ

Ćwiczenia są dobre dla ogólnego stanu zdrowia, w tym również dla skóry. Dzieje się tak, ponieważ ćwiczenia prowadzą do wzrostu hormonów, takich jak endorfiny, które regulują odporność na stres poprzez hamowanie kortyzolu, hormonu stresu, który wywołuje stan zapalny i między innymi trądzik. Ćwiczenia wzmocnią układ sercowo-naczyniowy, który jest niezbędny do zwiększenia ilości tlenu docierającego do skóry.

ODMŁADZANIE W CZASIE SNU

Zadbaj o sen. W ciągu dnia Twoja skóra jest zajęta walką z promieniowaniem słonecznym, stresem, toksynami i czynnikami zewnętrznymi . Ale w nocy skóra robi sobie przerwę i próbuje się zregenerować. Kiedy śpisz, skóra ma większy dopływ krwi, tlenu i składników odżywczych. Dlatego po przebudzeniu się po przynajmniej ośmiu godzinach spokojnego snu, Twoja skóra jest promienna i różowa.

CHROŃ SKÓRĘ PRZED DŁUGĄ EKSPOZYCJĄ NA SŁOŃCE

Jedną z najważniejszych rzeczy w pielęgnacji skóry jest jej ochrona przed promieniami UV . Promienie te mają szkodliwy wpływ na skórę, zwiększają tempo jej starzenia, mogą również prowadzić do raka skóry. Słońce jest naszym wielkim przyjacielem i korzystajmy z niego w rozsądnych dawkach.

SMOG

Zanieczyszczeni i smog nasilają proces starzenia. Badania wykazały związek między środowiskiem, w którym żyjemy, a przedwczesnym starzeniem się naszej skóry. Spędzajmy jak najwięcej czasu tam gdzie, gdzie powietrze jest czyste, a piękno przyrody koi zmysły.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium