Wersje językowe
FAQ

Czy Lovem to polska marka?

Tak, Lovem to polska marka, stworzona przez dwie kobiety. Magdę Fangerog-Osipiak i Ewę Sienkiewicz. Natura to nasza miłość, pasja i wielka fascynacja. W kosmetykach Lovem łączymy naturalne składniki, które ze sobą „współpracują”. Wierzymy, że pełnia zdrowia i doskonałe samopoczucie jest możliwe tylko wtedy gdy serce, umysł i ciało pozostają w idealnej harmonii. Lovem jest naszym naturalnym spełnieniem.

 

Czym różni się marka Lovem od innych kosmetyków?

Lovem to kosmetyki naturalne, większość naszych produktów ma w składzie ponad 99% składników naturalnych. Bazujemy na tradycyjnych recepturach. Poszukujemy najlepszych metod oraz rozwiązań jakie natura od stuleci oferuje do pielęgnacji skóry. Kochamy kremy galenowe („cold cream"), na bazie których powstały nasze cudne kremy koncentraty. Pierwszy krem, o którym ludzkości wiadomo, posiada bardzo długą historię i został stworzony przez rzymskiego lekarza Galena.

Kosmetyki Lovem są specjalnie chronione przez biofotoniczne szkło Miron. Aby jak najbardziej zminimalizować reakcje alergiczne, praktycznie nie używamy w swoich produktach olejków eterycznych, a jedynie ekstrakty CO2, które pozyskuje się nowoczesną metodą ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla. Starannie selekcjonujemy dostawców naszych surowców. W większości pochodzą one z upraw ekologicznych i są pozyskiwane z poszanowaniem środowiska i z szacunkiem dla pracy ludzi.

Jesteśmy manufakturą, mamy własne laboratorium i cały proces od powstania formulacji po zamawianie surowców, produkcję, pakowanie i wysyłanie kosmetyków nie ma przed nami żadnych tajemnic. Dlatego najlepiej wiemy co nasze kosmetyki zawierają i jak działają. Kosmetyki wytwarzamy ręcznie i w niewielkich partiach. Na każdym etapie wytwarzania dbamy o najwyższą jakość produktów i staramy się jak najmniej szkodzić Ziemi. Ogromna pasja, miłość do natury i zaangażowanie towarzyszy nam na każdym etapie powstawania kosmetyków.

 

Czy kosmetyki Lovem mają w składzie naturalne konserwanty?

Woda to życie. Kosmetyki, które zawierają fazę wodną muszą więc być specjalnie zabezpieczone przed rozwojem bakterii, grzybów i pleśni. Muszą być bezpieczne. W kosmetykach Lovem stosujemy tylko te konserwanty, które dopuszczone są do użycia w kosmetykach naturalnych i mają akceptacje jednostek certfikujących Cosmos i Ecocert. Są to składniki, które w większości występują naturalnie w przyrodzie. W kosmetykach Lovem używamy najdelikatniejszych konserwantów i w jak najmniejszej ilości, jaka gwarantuje bezpieczeństwo mikrobiologiczne kosmetyku przez 6-8 miesięcy od jego wyprodukowania. Kosmetyki bez fazy wodnej konserwowane są jedynie naturalną witaminą E (miks tokoferoli) i ekstraktami.

 

Czy kosmetyki Lovem są bezpieczne dla kobiet w ciąży?

Tak, kosmetyki Lovem są bezpieczne dla kobiet w ciąży i dla matek karmiących piersią. Jeżeli w naszych kosmetykach pojawi się składnik, który nie jest  wskazany  (np. konkretny olejek eteryczny lub retinol) jest to wyraźnie zaznaczone  w opisie kosmetyku i na etykietce.

 

Czy wysyłamy kosmetyki poza granicę Polski?

Tak,  wysyłamy kosmetyki do każdego kraju na świecie. Sposoby płatności, koszty, czas i rodzaj dostawy opisany jest w zakładce: Zakupy, Płatności i Dostawa.

 

Czy kosmetyki mają wymagane prawem dokumenty?

Tak, kosmetyki są w pełni bezpieczne, mają wymagane testy i Oceny Bezpieczeństwa. Są także wpisane do unijnej bazy CPNP.  Laboratorium, w którym powstają jest dostosowane do zasad GMP i jest pod opieką odpowiedniej placówki Sanepidu.

 

Czy naturalne kosmetyki mogą uczulać?

Kosmetyki Lovem powstają z naturalnych surowców (w większosci ekologicznych), czasami one także mogą u osób bardzo wrażliwych wywołać reakcję uczuleniową. Najlepiej przeprowadzić test na małym fragmencie skóry i jeżeli pojawi się reakcja alergiczna odstawić kosmetyk.

 

Czy kosmetyki Lovem są testowane na zwierzętach?

Nie były, nie są i nie będą testowane na zwierzętach.

 

Czy kosmetyki Lovem są odpowiednie dla wegan?

Większość kosmetyków z naszej oferty jest odpowiednia dla wegan. Ale do niektórych dodajmy składniki pochodzenia zwierzęcego jak np. wosk pszczeli czy lanolina - to jedyne stosowane przez nas składniki pochodzenia zwierzęcego. W opisie każdego kosmetyku znajduje się informacja, czy produkt nadaje się dla wegan. produkty wegańskie Lovem wyróżniliśmy w naszym menu produktowym.

 

Jaki jeden produkt Lovem zaproponowałybyście nowej klientce?

Serum bajkalina i cacay to aktualnie nasz największy hit. Warto sprawdzić:

 

Oceń jakość naszych kosmetyków. Polecamy nasze najnowsze serum Lovem Clinic Vitamin C:

Sprawdź serum Lovem Clinic VitC

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium