Wersje językowe
FAQ

Czy Lovem to polska marka?

Tak Lovem to polska marka, stworzona przez dwie kobiety. Magdę Fangerog-Osipiak i Ewę Sienkiewicz. Natura to nasza miłość, pasja..i wielka fascynacja. W kosmetykach Lovem łączymy naturalne składniki, które ze sobą „współpracują”. Wierzymy, ze pełnia zdrowia i doskonałe samopoczucie jest możliwe tylko wtedy gdy serce , umysł i ciało pozostają w idealnej harmonii.


Czym różni się marka Lovem od innych kosmetyków?

Lovem to kosmetyki naturalne, większość naszych produktów ma w składzie ponad 99% składników naturalnych. Bazujemy na bardzo starych recepturach. Poszukujemy najstarszych i najlepszych metod oraz rozwiązań jakie natura od stuleci oferuje do pielęgnacji skóry. Kochamy kremy galenowe ( „cold cream), na bazie których powstały nasze cudne kremy koncentraty. Pierwszy krem, o którym ludzkości wiadomo, posiada bardzo długą historię i został stworzony przez rzymskiego lekarza Galena. Kosmetyki są specjalnie chronione przez biofotoniczne szkło Miron. Aby jak najbardziej zminimalizować reakcje alergiczne, praktycznie nie używamy w swoich produktach olejków eterycznych, a jedynie ekstrakty CO2, które pozyskuje się nowoczesną metodą ekstrakcji nadkrytycznym dwutlenkiem węgla. Starannie selekcjonujemy dostawców naszych surowców. W większości pochodzą one z upraw ekologicznych i są pozyskiwane z poszanowaniem środowiska i z szacunkiem dla pracy ludzi. Jesteśmy manufakturą, mamy własne laboratorium i cały proces od powstania formulacji po zamawianie surowców, produkcję, pakowanie i wysyłanie kosmetyków nie ma przed nami żadnych tajemnic. Dlatego najlepiej wiemy co nasze kosmetyki zawierają i jak działają. Kosmetyki wytwarzamy ręcznie i w niewielkich partiach. Na każdym etapie wytwarzania dbamy o najwyższą jakość produktów i staramy się jak najmniej szkodzić Ziemi. Ogromna pasja, miłość do natury i zaangażowanie towarzyszy nam na każdym etapie powstawania kosmetyków.


Czy kosmetyki Lovem mają w składzie naturalne konserwanty?

Woda to życie. Kosmetyki, które zawierają fazę wodną muszą więc być specjalnie zabezpieczone przed rozwojem bakterii, grzybów i pleśni. Muszą być bezpieczne. W kosmetykach Lovem stosujemy tylko te konserwanty, które dopuszczone są do użycia w kosmetykach naturalnych i mają akceptacje jednostek certfikujących Cosmos i Ecocert. Są to składniki, które w większości występują naturalnie w przyrodzie. W kosmetykach Lovem używamy najdelikatniejszych konserwantów i w jak najmniejszej ilości, jaka gwarantuje bezpieczeństwo mikrobiologiczne kosmetyku przez 6-8 miesięcy od jego wyprodukowania. Kosmetyki bez fazy wodnej konserwowane są jedynie naturalną witaminą E ( miks tokoferoli) i ekstraktami.


Czy kosmetyki Lovem są bezpieczne dla kobiet w ciąży ?

Tak, kosmetyki Lovem są bezpieczne dla kobiet w ciąży i dla matek karmiących piersią. Jeżeli w naszych kosmetykach pojawi się składnik, który nie jest  wskazany  ( np. konkretny olejek eteryczny lub retinol ) będzie to wyraźnie zaznaczone  w opisie kosmetyku i na etykietce.


Czy wysyłamy kosmetyki poza granicę Polski ?

Tak,  wysyłamy kosmetyki do każdego kraju na świecie. Sposoby płatności, koszty, czas i rodzaj dostawy opisany jest w zakładce : Zakupy & Płatności & Dostawa.Czy kosmetyki mają wymagane prawem dokumenty ?

Tak, kosmetyki są w pełni bezpieczne, mają wymagane testy i Oceny Bezpieczeństwa. Są także wpisane do unijnej bazy CPNP.  Laboratorium, w którym powstają jest dostosowane do zasad GMP i jest pod opieką odpowiedniej placówki Sanepidu.


Czy naturalne kosmetyki mogą uczulać ?

Kosmetyki Lovem powstają z naturalnych surowców (  w większosci ekologicznych) , czasami  one także mogą u osób bardzo wrażliwych wywołać reakcję uczuleniową. Najlepiej przeprowadzić test na małym fragmencie skóry i jeżeli pojawi się reakcja alergiczna odstawić kosmetyk.


Czy kosmetyki Lovem są testowane na zwierzętach ?

Nie były, nie są i nie będą testowane na zwierzętach.


Czy kosmetyki Lovem są odpowiednie dla wegan ?

Większość kosmetyków z naszej oferty jest odpowiednia dla wegan. Ale do niektórych dodajmy składniki pochodzenia zwierzęcego jak np. wosk pszczeli czy lanolina. W opisie każdego kosmetyku znajduje się informacja, czy produkt nadaje się dla wegan.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl